SPEŁNIENIE MARZEŃ NASZEGO KOLEGI

• autor: real49, 2012-06-08 11:14

Historię Dawida Zapiska mieliście już okazję poznać w naszym serwisie. 14-latek od drugiego roku życia zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni typu pierwszego. Zmaga się? Ten czasownik idealnie oddaje sposób na siebie, jaki wybrał chłopiec. On nie egzystuje, ograniczając wolny czas do śledzenia futbolu przed telewizorem. Póki ma siłę, pasję i zacięcie chce brać życie pełnymi garściami. W ostatnim czasie przekonał się o tym Iker Casillas.

Dawida niespełnionym marzeniem od lat pozostawało spotkanie z bramkarzem Realu Madryt. 14-latek pojechał nawet do Madrytu, byle tylko móc porozmawiać ze swoim idolem. Niefart chciał, że Ikera zabrakło na treningu, a wyjazd chłopcu osłodziła rozmowa z Jose Mourinho oraz Cristiano Ronaldo. Pomimo tego nie ukrywał, że jeszcze będzie chciał spotkać Casillasa. Gdziekolwiek, obojętnie o jakiej porze, ale musi się udać. – Przestałem marzyć. Jak człowiek nie marzy, umiera – mówił legendarny wokalista Dżemu, Ryszard Riedel. Dawid marzył, wyznaczał cel, a głównym deadline’m był przyjazd reprezentacji Hiszpanii do Gniewina.

Chłopiec wraz z mamą mieszkają w miejscowości położonej ledwie 70 kilometrów od bazy pobytowej La Furia Roja. Sylwii Zapisek udało się zdobyć „wejściówki” na trening Hiszpanów. Ileż nerwów najadła się mama, gdy zobaczyła, że w zajęciach nie bierze udziału Iker Casillas. Patrzyła trochę z niedowierzaniem. Bo jak to? Kapitan, ikona, przecież kontuzja nie dopadła go od zamierzchłych czasów – o czym najlepiej poinformowany jest Jerzy Dudek. Po chwili niedowierzania do rodziny podszedł przedstawiciel UEFA i poprosił by chwilę przed zakończeniem treningu Dawid czekał za jedną z bramek. Okazało się, że hiszpański golkiper brał udział w treningu indywidualnym na innym boisku. Pojawił się wraz z Xabim Alonso.

Piłkarze ucięli sobie pogawędkę, której treść przytoczyła "Gazeta Wyborcza".

- A Ty nie chcesz poznać Dawida? – pytał Casillas kolegi z Realu.
- My z Dawidem jesteśmy starymi kumplami – Alonso nawiązał do spotkania w Madrycie, podczas którego bramkarz był nieobecny.
- Czekałem na Ciebie trzy lata – powiedział Ikerowi Dawid.

Wzruszenie piłkarza było ogromne, po czym czule przytulił 14-latka. Jak wspominała nauczycielka chłopca, takie zachowanie sportowca należało do tych bardzo niecodziennych. W ten sposób ściska się jedynie członków najbliższej rodziny oraz ludzi, do których przejawia się wielki szacunek.

Casillas na pamiątkę wręczył Dawidowi swoją koszulkę z podpisem. – Większość zawodników Realu gra w reprezentacji Hiszpanii. Kocham ich za styl, walkę, harmonię gry. Jak wychodzą na boisko, ciepło robi mi się koło serca. Chciałbym jeszcze spotkać się z nimi, zwłaszcza z Casillasem – marzył jeszcze przed miesiącem, Dawid Zapisek. Kolejne marzenie zostało spełnione, zatem jedyne za co może teraz ściskać kciuki, to dobra gra Polaków, bo o dyspozycję Hiszpanii nie musi się martwić.