Sport.pl

Aktualności

Wygrana w turnieju im. Zenka Busza w Krobi !

• autor: real49, 2013-09-02 07:03

W minioną sobotę zawodnicy Korony Piaski urodzeni w 2004 roku i młodsi wzięli udział w Turnieju Piłkarskim im. Zenka Busza, który jak co roku odbył się na orliku w Krobi.

Drużyny zostały podzielone na 2 grupy po 3 drużyny:

A) Korona Piaski, Dąbroczanka Pępowo, KS Ludwinowo

B) UKS Kania Gostyń, Krobianka Krobia, Zjednoczeni Pudliszki

Czas gry wynosił 2x7 min.

W pierwszym meczu turnieju nasi zawodnicy zagrali z Dąbroczanką Pępowo ,pokonując ich 1:0 (bramka: Patryk Kasperkowiak).

W kolejnym meczu grupy A zawodnicy Korony zmierzyli się z KS Ludwinowo i wygrali  ten mecz po bardzo dobrej grze 2:1 (bramki: Patryk Kasperkowiak x2)

Po tej wygranej było już pewne ,że "młodzi gniewni" z Piasków zagrają w finale. Czekali tylko na przeciwnika. Niespodziewanie ich rywalem w finale była drużyna gospodarzy - Krobianki Krobia (pokonała w swoim drugim meczu faworyta turnieju UKS Kanię Gostyń 3:2).

Mecz finałowy stał na wysokim poziomie piłkarskim. Prowadzenie w 3 min meczu objęła drużyna gospodarzy. Jednak nasz zespół nie spuścił głowy i gdyby nie piękny ,celny strzał Kasi Nowak z daleka, to kto wie, czy nasza drużyna zdołałaby ten mecz wygrać. A tak Kasia dała impuls naszej drużynie do ataku strzelając ważną bramkę na remis tuż przed przerwą. Po przerwie mecz stał się jeszcze ciekawszy. Sytuacje były zarówno pod jedną bramką jak i drugą, jednak znakomicie w bramce tego dnia spisywał się Kuba Kubiak (na co dzień zawodnik z pola a nie bramkarz!). Decydujący cios Krobiance dał na 2 min przed końcem meczu Bartek Mikołajczak, który mocnym strzałem z lewej nogi pod poprzeczkę pokonał bramkarza z Krobi. Ten sam zawodnik mógł jeszcze bardziej pogrążyć zespół gospodarzy, lecz tego dnia celownik Bartka był troszkę rozregulowany. Ważne ,że ten decydujący cios w 12 minucie znalazł drogę do siatki i zapewnił naszej drużynie niespodziewane, ale z przebiegu całego turnieju zasłużone zwycięstwo.

Prócz okazałego pucharu i dyplomu za 1 miejsce, nie zabrakło także nagrody indywidualnej. Najlepszym zawodnikiem turnieju, w sumie zawodniczką, jednogłośnie przez trenerów została wybrana Kasia Nowak z naszej drużyny.

Wyniki naszej drużyny w turnieju:

Korona Piaski - Dąbroczanka Pępowo 1:0 (bramka: Patryk Kasperkowiak)

Korona Piaski - KS Ludwinowo 2:1 (bramki: Patryk Kasperkowiak x2)

FINAŁ:

Korona Piaski - Krobianka Krobia 2:1 (bramki: Katarzyna Nowak, Bartosz Mikołajczak)