III miejsce w Eliminacjach do Halowych Mistrzostw OZPN

• autor: real49, 2014-02-02 18:16

Wczoraj w sali przy Zespole Szkół W Piaskach odbył się jeden z turniejów eliminacyjnych do Halowych Mistrzostw OZPN w Lesznie w kat. Orlik, którego gospodarzem była drużyna Korony Piaski. Celem tych rozgrywek było wyłonienie dwóch najlepszych zespołów, które zagrają w turnieju finałowym w Racocie.

Osiem drużyn, które zgłosiły się do tych zawodów zostały podzielone na 2 grupy:

GRUPA A: UKS Kania Gostyń I, Dąbroczanka Pępowo, Krobianka Krobia, Zjednoczeni Pudliszki

GRUPA B: UKS Kania Gostyń II, Lew Pogorzela, KS Ludwinowo, Korona Piaski

Mecze rozgrywane były 1x10 min.

Nasza drużyna w pierwszym swoim spotkaniu zanotowała "false start" i musiała uznać wyższość kolegów z Pogorzeli, przegrywając mecz 1:3 (bramka Patryka Skrzypczaka). Dodać trzeba, że drużyna Korony miała sporo sytuacji strzeleckich w tym meczu, jednak dobrze spisywał się w tym meczu bramkarz Lwa.

W drugim swoim spotkaniu nasza drużyna pokonała ekipę KS Ludwinowo 1:0 (bramka w 8 minucie Patryka Skrzypczaka).

Przed ostatnim meczem w grupie B było już wiadomo ,że 1 miejsce w tej grupie (awans do półfinałów uzyskiwały 2 najlepsze drużyny z grupy) zajmie Lew Pogorzela. O 2 miejsce premiowane awansem do dalszej części turnieju walczyły UKS Kania I i Korona Piaski. To właśnie te dwie drużyny spotkały się w ostatnim meczu w grupie B. Lepsi zdecydowanie okazali się piłkarze z Piasków pokonując Kanię 3:0 (bramki: Patryk Skrzypczak x2, Marcin Dolatowski).

W półfinale zespół Korony trafił na Zjednoczonych Pudliszki. Szybko stracona bramka przez Koronę (2 minuta meczu) nie podłamała naszych zawodników, którzy do ostatniej minuty walczyli o doprowadzenie do remisu. Mnóstwo sytuacji bramkowych nie znalazło odzwierciedlenia w bramkach i niestety Korona musiała zejść z parkietu pokonana i zadowolić się meczem o III miejsce.

Mecz o III miejsce w turnieju był rewanżem za porażkę w meczu grupowym, gdyż przeciwnikiem była znów drużyna Lwa Pogorzela. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 1:1 (bramka Marcina Dolatowskiego) i o miejscu III musiały zadecydować rzuty karne. Je lepiej wykonywali zawodnicy Korony i to oni zdobyli zaszczytne III miejsce w turnieju rozgrywanym przed własną publicznością. Wspomnę, iż znakomicie wyczuwał intencje strzelających Jakub Kowalski, broniąc kilkakrotnie rzuty karne.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

I. Zjednoczeni Pudliszki - awans do turnieju finałowego

II. Dąbroczanka Pępowo - awans do turnieju finałowego

III. Korona Piaski

IV. Lew Pogorzela

V. Krobianka Krobia

VI. UKS Kania Gostyń I

VII. KS Ludwinowo

VIII. UKS Kania Gostyń II

Dodać należy również, że najlepszym zawodnikiem turnieju,w sumie zawodniczką została wybrana Katarzyna Nowak z Korony Piaski,  Najlepszym strzelcem z 6 bramkami został zawodnik z Pępowa, a bramkarzem jednogłośnie zawodnik Lwa Pogorzela.Piłkarze Ci otrzymali nagrody indywidualne ufundowane przez niezawodnych rodziców Korony Piaski :)

Drużyna Korony Piaski zagrała w następującym składzie:

Jakub Kowalski (br), Bartosz Żalik (br), Jakub Jędrzejczak, Marcin Lorek, Bartosz Bielka, Patryk Skrzypczak, Katarzyna Nowak, Marcin Dolatowski, Sebastian Michalski, Filip Rączka, Oskar Kordus

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim drużynom za udział w turnieju, spikerowi Panu Stanisławowi Czajce za "trafny komentarz", sędziemu Panu Adrianowi Skorczakowi za czuwanie nad przestrzeganiem przepisów gry w piłkę nożną na parkiecie i "trafne decyzje", Panu Adamowi Żalikowi (jednemu z rodziców) za zapewnienie opieki medycznej na turnieju,ale głównie rodzicom Korony Piaski za bezinteresowną pomoc przy organizacji tego turnieju jak i czuwanie nad dobrym i sprawnym przebiegiem sobotnich rozgrywek oraz wszystkim osobom, które walnie przyczyniły się do organizacji i pomocy w turnieju.

Dziękuję !